REFERANSLAR

SATIŞ PSİKOLOJİSİ KİTABI VE EMRAH ALTUNTECİM HAKKINDA NE DEDİLER?

 

“Satış Psikolojisini özellikle perakende sektöründe kariyer yapmak isteyen satış profesyonellerine ve satışlarını geliştirmek isteyen mağaza yöneticilerine öneriyorum.”

Ali Kirman/ Satış Gurusu, Konuşmacı ve Yazar

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

"Meslektaşım olmasıyla iftihar ettiğim Emrah Altuntecim ; Satış, iletişim becerileri, yönetim stratejileri ve liderlik konularındaki bilgi birikimi ve üstün uygulama tecrübesiyle çok takdir ettiğim ve aynı zamanda da değerlerimize verdiği önemle de hayranlık duyduğum çok kıymetli bir dostumdur. her zaman yanında olmayı diliyorum.

Özkan Kaymak/Satış Gurusu, Danışman ve Yazar 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

“Pazarlama ve satış konusunda ilham almak ve müşteri memnuniyetinde başarıyı yakalamak istiyorsanız gönülden bir sohbet için Emrah Altuntecim ile bir fincan kahve içmeniz kafi..”

Ergun Erez/İş Adamı

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Emrah Altuntecim demek; ilkleri denemekten korkmayan, cesur, renkli ve güleryüzlü olmak demektir. Kendisi, bu hayatta tanıdığım nadide şahsiyetlerden birisidir. Anlattıklarını uygulayan, yaşadıklarını anlatarak örnek olan Emrah Altutecim'in kitabını okuyan herkesin çok istifade edeceğine inanıyorum."

Abdulkadir Özbek/ Genel Müdür


“Emrah Altuntecim; geçmişin kaybolmuş değerlerini, bugünün ilim ve bilimleriyle birleştirebilmiş, modern zamanların kadim bilgisinin peşine düşmüş bir bilgelik yolcusu. Eğitimciler öğretir. Altuntecim düşündürüyor ve hissettiriyor.”

 

Ömer Ekinci/TRT Program Yapımcısı


"Satış ile ilgili deneyimlerini insan doğası ile bağdaştırarak farklı bir bakış açısı ile anlatan, iş hayatında ve özellikle satışta 5 duyumuzu nasıl kullanacağımızı güzel bir dil ile aktaran Emrah Altuntecim’in, “insan” odaklı eğitimleri ve kişisel gelişim kitaplarının daha nicelerini okuyabilmek ve yeniden seminerlerine katılabilmek dileğiyle… 

Evrim Aras/Aras Holding –CEO&Yönetim Kurulu Başkanı


“Gerçek bir usta eğitimcinin canlı bir sunumunu görmek isteyenlere pazarlama iletişimi’nde 40 yılı aşan deneyimlerimle, şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki;"Eğer siz Emrah Altuntecim'in bir sunumuna girmediyseniz ; daha sunum görmediniz demektir!”

Ahmet Durul/ Pazarlama Gurusu ve Yazar


“Yazar ve Eğitmen Sevgili Emrah Altuntecim bu kitabında insan psikolojisinden algılarımıza, iş hayatının gerçeklerine ve tümünün birbiri ile ilişkiselliğine uzanan gerçekleri bizlere sunmakta. Satış ekiplerinin tümünün okuması gereken ufuk açıcı bir eser.”

Selim Taşkın/ CEO


"Beni etkileyen, Emrah Altuntecim’in yıllar boyunca elde ettiği deneyimlerini sevgiyle paylaşma arzusu ve bu konudaki yeteneği. Ömrü boyunca etrafına hep enerji saçmasını dilerim."           

Hatem Saykı/ Hatemoğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı


“Emrah Altuntecim, dehlizlerde saklanmış, gizlenmiş satış iksirlerini, insan gerçekliğiyle ortaya koyan arayışı, övgüye değer bir çabadır. Üretim kodlarını, niteliğini insan ögesiyle biçimlendiren işletmeler, artık her koşulda satış yerine, insanı anlayarak, algılayarak empatik bir yaklaşım arayışındadır. Bu arayışta da, uzmana, yetkeye başvurmak doğru olandır. Altuntecim’in yapıtı, bu arayışa; deneyimle, birikimle yanıt olacak niteliktedir. Keyifle, ilgiyle okunması dileğiyle!”                 

Prof.Dr.Nükhet Güz/Öğretim Üyesi


“Yüreğindeki sevgiyi, gözlerindeki gülümsemede görebileceğiniz sevgili Emrah Altuntecim, bu  kitabıyla satış işinde başarısız olma ihtimalinizi elinizden alıyor...”                                                                                

Kutay Ürkmen /Psikolog&Yazar


“Emrah Altuntecim; azimli, verdiği sözleri tutan, özellikle yüksek hedefler koyup bunları da gerçekleştiren ender insanlardan biridir.”                                                                                                                         

Prof.Dr. Canan Çetin/Öğretim Üyesi


 “Emrah Altuntecim; İnsan odaklı eğitimleri ve kişisel gelişim kitaplarıyla her zaman bir farkındalık yaratmayı amaçlayan ve başarabilen kıymetli bir eğitim danışmanıdır. Birlikte çalıştığı her bireye bu olumlu duyguyu hissettiren ve aynı zamanda tüm kitaplarıyla bunu okurlarına da yansıtabilen Altuntecim’in yeni kitabını diğer kitapları gibi büyük keyifle okuyacağımıza eminim.”

Fuat Akça/ Ziylan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yrd.


"Emrah Altuntecim, sadece bir kitap yazmamış aynı zamanda, kitabına kendi yaşam felsefesini de aktarmıştır.  Yıllardır tanıdığım ve başarılı çalışmalara imza atan Emrah Altuntecim'i kitabından dolayı tebrik ediyor, bundan sonraki çalışmaları için de başarılar diliyorum.”

Prof. Dr. Murat Özgen/ Öğretim Üyesi


“Psikolojiden uzak bir satış, herhalde özünden bir şeyler alınmış, yavan bir yemeğe benzer. Anafikir açık; Önce karşındakini tanı ve sonrasında onu çöz…Başarmak, mücadeleci bir hal ve yılmadan çalışmak da Emrah Altuntecim'in meziyetlerinden.. Eminim bu kitap onunla birlikte yepyeni meziyetler keşfetmemizi sağlayacak.”

Hakan Ömer Gider/Satış Bir Çocuk Oyunudur Kitabı Yazarı&Satış Eğitimcisi


“Konusunda uzman, bereketli bir kalemden çıkan bu kitap; Üretimin değerini ortaya koyması, Satış ve Pazarlama konusunda göz ardı edilen gerçekleri vurgulaması sebebi ile oldukça faydalı. Emrah Altuntecim'in bu eseri, klasik anlayışları geride bırakarak algı konusunda farkındalık oluşturan, özün sözle dile geldiği, her sektörün keyifle faydalanabileceği bir eser.”

Ramazan Bingöl / RB Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı&Yazar


“Özel sektörde verilen eğitimlerin içeriği kadar, eğitimcilerin de konuya hakim ve daha önce bunları bizzat yaşamış olması eğitimin kalitesini ve verimliliğini yükseltir. Hele bir de eğitimci renkli kişilikli, bir çok alanda değişik deneyimler yaşamış ve anlatımı ile katılımcıları konunun içine çekebilen bir eğitimciyse, o eğitimin sonuçları tartışmasız çok verimli olacaktır. İşte, bütün bunları yapısında barındıran, bilgi birikimi, akıcı ve eğlenceli anlatımı ile Emrah Altuntecim’in yeni kitabı satış kavramına yeni bir soluk ve bakış açısı getiriyor.

Hakan Okay/Satış ve Pazarlama Eğitmeni&İyi Satışçı Olmak Kitabı Yazarı


"Satış psikolojisi, satıştaki başarının % 85 ini belirlemektedir; Emrah Altuntecim, tecrübelerini ve öngörülerini katarak bu önemli konuyu masaya yatırmış ve günümüzün satışçılarının okuması için değerli bir kaynak
ortaya çıkarmıştır. Kendisini içtenlikle bu eseri ortaya çıkardığı için tebrik ederim."

Taner Özdeş/Infonet Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü&Satış'ın 10 Altın Kuralı" Kitabı Yazarı


"Ajansımızın ilk satış geliştirme ekibinde etkin bir rol üstlenmiş olan Emrah Altuntecim, bizzat sahada edindiği tecrübesini, önce eğitim sektörüne, sonra da yazarlık platformuna taşıdı. Okuduklarımız, inanıyorum ki teorik bilgiler değil, yaşanmış tecrubelerin aktarımı olacak. Bu, herkesin yapabileceği birşey değil."      

Alp Üstüngör/ Inspired Reklam Ajansı Kurucu ve Başkanı


“Bu eser iletişimin, kendini ifade edebilmenin yollarını çok güzel anlatmış. Eminim ki bir çok insanın hayatlarını değiştirecek bu  kitabın okunmasını tavsiye ediyor ve Emrah Altuntecim’e teşekkür ediyorum.”

Sinan Ergin/Satış Gurusu&Yazar


“Emrah Altuntecim ile şirketimizin yönetim kadrosu icin aldığımız bir eğitimde tanıştık. Altuntecim’in verdiği eğitimler hem çok zevkli ve hem de çok öğretici idi. Bizlerle olan yakın diyaloğu ve empati yetkinliği ile çok yüksek katılımlı, verimli ve faydalı eğitimler aldık.”

Sitare Sezgin/ Boyner&Back Up Genel Müdürü 


“Emrah Altuntecim gelişmeyi ve geliştirmeyi seven bir profesyonel olarak bilgiyi paylaşmayı her zaman ön planda tuttu. Yeni kitabı da bu yönde atılmış başarılı adımlardan biridir.”

Nurdan Gülay/TMI Türkiye Genel Müdür Yardımcısı


“Değerli danışman ve eğitmen Emrah Altuntecim'i hayatın her alanında başarılı olmak isteyen insanlara küçük sırlar verirken izlediğimde,  işini severek ve inanarak yapan birinin insanlara neler katabileceğini de gördum. Satış Psikolojisi kitabını okuduğunuzda , farklı bir eğitimcinin dilinden sadece satış için değil, belki de hayatınızın her alanında kullanacağınız değerli ipuçları bulacaksınız.”

Batuhan Çağırıcı/ Doğuş Grup SPA Satış Müdürü


“Emrah Altuntecim, satışın özü olan iyi ahlak, yardım etme ve çok çalışmayı yalnızca öğütlemeyen aynı zamanda kendi hayatında da yaşayan çok başarılı bir eğitmendir. Kendisi ile yollarımızın kesişmiş olmasından mutluluk duyuyorum ve eminim ki daha iyi olmak isteyen satıcılar için öğütleri gerçekten yol gösterici olacaktır.”    

Kürşat Tuncel/ Satış Küpü Sales & Marketing Solutions Yönetim Kurulu Başkanı&Eğitimci ve Yazar


“Emrah Altuntecim hayatına girdiği insana olumlu ve önemli miktarda katkı yapmayı sanki kendine iş edinmiş. Onunla aynı ortamda bulununca ister istemez vizyonunuzda önemli değişiklikler oluyor. Yeni sorular kafanızda yer edinmeye başlıyor. Hayatımda yer aldığın için teşekkür ederim Emrah Altuntecim!”        

Haşmet Fevzi Çakmak/ ASQ Genel Müdürü/Yönetim Danışmanları Derneği Yön.Kur.Üyesi


"Değerli fikir ve aksiyon insanı, Emrah Altuntecim'in “Satış Psikolojisi” adlı yeni kitabını Türkiye’de ve yurt dışında elde ettiği onca başarıya rağmen “Bu kitaptaki hiçbir şey aslında bana ait değil; ben yalnızca bir araya getirenim…” sözleriyle takdim etmesi, kitabın satış, psikoloji ve algıdan çok daha fazlasını içerdiğinin işaretlerini veriyor.Keyifli okumalar  dilerim!”                                                                                                                   

Salih Tahir/ İletişim&Marka Danışmanı&Yazar


“Herşeyin özünün sevgi ve verme isteği olduğunu bilen tanıdığım nadir insanlardan biri Emrah Altuntecim. Yazdığı kitapları severek okudum. Bu yeni kitabını da kaçırmayacağım. İşinin inceliklerini bilen, öğretmeyi ve öğrenmeyi seven Emrah Altuntecim’in yeni kitabında sadece satışçılar değil, herkesin kendi hayatında uygulayabileceği bir şey bulabileceğine inanıyorum.”

Selay Aksalur/ Klüber Lubrication Turkey İnsan Kaynakları Müdürü


“Bazı insanlar odaya girdiklerinde odayı aydınlatırlar. Emrah Altuntecim yaşam enerjisini hemen hissedebileceğiniz, odayı aydınlatan o insanlardan.Bilgi ve tecrübelerini sevgi ile paylaşan, kişilerin gelişiminden mutluluk duyan bir marka.Sadece profesyonel iş hayatımız içerisinde değil, hayatımızın her alanında bize başarıya götürecek olan satış yetkinliğinin, nasıl hayatınızın bir parçası olabileceğini Emrah Altuntecim'den mutlaka dinlemelisiniz!”

Okan Altınışık / TSP Talent Search Partners-İşe Alım Yöneticisi


“Emrah Altuntecim, satış sürecinin buz dağının altında kalan bölgesine nasıl korkusuzca nüfuz edilebileceğimizi ve bu sürecin hem iş hem özel hayatlarımızda nasıl bir devrim yaratacağını gösteren, bunu önce kendi yolunda başarı ile uygulamış ve bizlere de sönmez bir ışık yakan çok kıymetli bir rehberdir.”

Gül Nalçacı / Çukurova Holding-Makina-Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürü


"Harekette bereket vardır" mottosunu iyi uygulayanlardan biri Emrah Altuntecim ve başarı da ardından otomatik olarak geliyor tabi. Bu kitap, işi satış olan bir çok insana dokunacak eminim...”

Nazmi Nalbant / Yüksek Mühendis, Yazar&Koç


“Emrah Altuntecim, hayat tecrübelerinden edindiği deneyimlerini, ihtiyaç duyan insanlara büyük bir özveri ve sevgiyle aktarmayı yaşam amacı haline getirmiş, samimi,sempatik ve neşeli yaklaşımıyla eğitim sektöründe ezberbozan ve kendine has tarzıyla çok önemli bir isimdir.Yazmış olduğu kitaplar, birçok farklı platformda vermiş olduğu seminerlerle bugüne kadar binlerce kişinin yaşamına dokunmuş ve hayatlarında iz bırakmıştır.” 

Tamer Akın/ CMC-ISS (Samsung) Türkiye Eğitim Uzmanı


“Yüksek enerjinizle insanların kalplerine yaptığınız etki için, insanları yaşamın köşesinden alıp, düşünceleri ile başarılarını kendi merkezlerine taşıdığınız için sizi kutlarım.”

Hüseyin Aydın/ Padoff Tekstil Genel Müdürü


“Pazarlama ve Satış Stratejilerini daha doğru konumlandırabilmek adına Emrah Altuntecim'in kaleme aldığı "Satış Psikolojisi"'nin pazarlama ve satış dünyamıza yeni bir soluk getireceğine eminim.”                                             

Özlem Bulut/ Perakende Pazarlama Yöneticisi


“Fark etmek, farkında olmak...Neyin mi? Önce kendimizi sonra geri kalan ne varsa hayatta her şeyin. Farkındalığınız artıkça inanın mutlu olacak ve gözlerinizin içi gülecek.Teşekkürler Emrah Altuntecim Hocam. Farkına vardırdığın tüm güzellikler için...”

Hakan Kanpalta/ Banka Satış Yöneticisi


“Emrah Altuntecim'in yeni kitabı "Satış Psikolojisi"'nde değerli anekdotlar, faydalı püf noktaları ve dikkat etmediğiniz ancak kendimizde bulunan birçok özelliğini keşfetmemize yardımcı olacak. Okurlarının su gibi bitirdikten sonra sık sık başvuracağı bir kaynak..

Sezer Bora/ Volvo Trucks Eski Satış Direktörü


“Her konuya büyük bir hassasiyet, ciddiyet ve disiplinle yaklaşan Altuntecim, her çalışmasında dar ve yüzeysellikten uzak, oldukça geniş ve derinliği olan eserler yaratmaya, daha da derin izler bırakmaya devam ediyor...”

Mehmet Süha Özer/ FLO Mağazacılık Eski Genel Müdür Yardımcısı


“Bir eğitimcinin sözleri ancak kendisini eğitebilmek uğruna ödemiş olduğu bedeller kadar değerlidir. Emrah Altuntecim bu bedelleri kavurucu çöllerde, geçit vermez dağlarda, çok az kişinin cesaret edebileceği yolculuklarda, zorluklarla cebelleşerek, yeri geldiğinde muhtaç olanlar için hayatını riske ederek, fazlasıyla ödemiştir.”

Ali Dizdaroğlu/ İş Adamı


“Yıllardır tüm aktivitelerini takip ettiğim sevgili meslektaşım Emrah Altuntecim'i sektöre katmış olduğu değerli çalışmalarından dolayı içtenlikle kutluyor, yeni kitabı "Satış Psikolojisi" ile de oldukça önemli bir açığı kapatacağına yürekten inanıyorum.”

Buket Tunakan/ Eğitim Danışmanı


“Öğrendikleri ve öğrettikleriyle yaşamaya; bunları her daim paylaşmaya çalışan bu değerli kaleme, Emrah Altuntecim'e çok tesekkür ediyorum.”

Sefa Yaşar/ Endüstri Mühendisi


“Yurt içi ve yurt dışındaki toplumsal sorumluluk çalışmaları ile insanlığa hizmetleri, kişisel gelişim konularında seminerleri ile memleketimizin tanıtımına çok olumlu katkıları için Emrah Altuntecim'e çok teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.”

Yrd.Doç. Dr. Abdullah Özdemir/ Akademisyen


“Hayatın her saniyesi aslinda alış veriş ten ibaret. Herkes satın almak istiyor ama kimse birşeyin kendine satılmasını istemiyor. Kitapları ile insanlara ilham veren Emrah Altuntecim’in bu yeni kitabı ile Satış konusunda ufkumuzu geliştireceğini düşünüyorum.

Musa Yıldız/ Türk Kızılayı Uzmanı


“Hepimiz gibi, içimizden, bizim gibi yaşayan...Ama hepimizden farklı olarak nefes aldığı sürece yalnız çevresi ve ülkesi için değil, yaşayan ve gelecekte yaşayacak tüm insanlar için Yaradan aşkıyla faydalı birşeyler yapmak için didinen ve bu çabasıyla her zaman farklı olan bir Dosttur Emrah Altuntecim.. “

Cemal Mert Temelatma/ Kalite Müdürü


“Gördüm ki Emrah Altuntecim dünyaya mavi gözlerle bakan bir adam, olaylara denizler gibi derin, gökyüzü kadar geniş bakıyor. Yaptığı her işe değer katmayı seven, popüler olan paçayı kurtarma kültürünün aksine, derdi kurtuluş yolunu arkasından gelenlere aktarmak olan Emrah Altuntecim, başarı basamaklarını aşkla ve adım adım takipçileriyle birlikte çıkıyor.”

Mehmet Özaytekin/ Uluslararası Satınalma Yöneticisi


“O gerçek bir lider… Bir çok danışman eğitmen liderliği maalesef teorik ve yüzeysel olarak ele alabilse de Emrah Altuntecim, diğerlerinden farklı olarak, liderliği bizzat yaşayarak ve içselleştirerek hayata geçirmiş ender insanlardan biridir. Yöneticilik vasıfları yanında vizyonunu, azmini, motivasyonunu, hedef bilincini iletişimini ve diğer yeteneklerini ispat ederek liderliğini kanıtlamıştır. Onu tanımak, ondan bir şeyler öğrenmek büyük bir zevk…” 

Murat Bakım/ Yönetim Danışmanı


“Farkı farketmek, farkındalıkla hayatımıza dokunan ve bu farkındalık içinde satışın yerini konunlandırmada ve arayışın hiç bitmediği bir hayatta algı yönetimi'ni en iyi şekilde kavrayabilmek dileğiyle. Satış Psikolojisi hepimize iyi bir yol gösterici ve karar noktası olacaktı.” 

İbrahim Yalçın/ Turkcell Kurumsal Hizmetler-Takım Lideri


"Hayatta başarılı olmak için sadece niyet etmek yetmez. Emrah Altuntecim gibi yeni hedefler oluşturmak, bunlar için azimle çalışmak ve herşeyden önemlisi iyi insan olmak gerekir. Altuntecim, pek çok kişinin niyet edip de yapamadığı bir işe koyulup yeni bir kitap yazmış. Kalemine ve emeğine sağlık.

Birsel Sancar/ Gazeteci ve Yazar


"Çoğunluğu perakende sektöründen olmak üzere, pek çok satış personelinde verdiği etkileyici ve iz bırakan eğitimlerle tanınan Emrah Altuntecim, şimdi de Satış Psikolojisi kitabıyla satışçılara verdiği olağanüstü desteği sürdürüyor. Satışın ardında yatan psikolojik sebepleri irdeleyen “Satış Psikolojisi”’ni okuduktan sonra, bu kitabı edindiğiniz için kendinizi şanslı hissedeceksiniz."                                                                                                    

Ayça Özen/ CRM Yöneticisi


“Profesyonel hayatının büyük bir bölümünde satış üzerine çalışmış olan Emrah Altuntecim, bu kitabında hem bir satışçı, hem bir eğitmen ve hem de bir yaşam koçu olarak edindiği tecrübeleri tüm içtenliğiyle bizlere aktarıyor.”

Alper Savaş/Satış Direktörü


“Emrah Altuntecim yaşam sevgisiyle dolu kalbi sayesinde yazdıkları, bize aktardıkları ile bir kez daha ruhumuzu  okşadı, algımızı zenginleştirdi.”                                                                                                             

Erhan Beylihan/Sampa Otomotiv A.Ş. Kalite Yönetim & Kontrol Sistemleri Direktörü


"Emrah Altuntecim, iletişim becerilerimizin önce kendimizle iletişimden başladığını seminerleri ve çevresindekilere gösterdiği koçlukla bizlere hatırlatıyor. Satış psikolojisi kitabında Emrah Altuntecim kendimizle olan iletişimde azim ve sabırı artıracak pratik yöntemler sunuyor.”                                                                                                     

İbrahim Uzpeder/ Ericsson Muhasebe Müdürü


"Hayatının temelini "sevgi" oluşturan, felsefesi "sevmek ve sevilmek" olan, sevgisini olabildiğince çok insana vermek isteyen bir eğitimci, sevgili dostum Emrah Altuntecim.."

Hakan Erdoğan/ Turkmall Real Estate Kiralama Bölüm Müdürü


"İletişim, pazarlama ve ikna yeteneklerini maneviyat ve dürüstlükle yoğurarak sırf örnek teşkil etmesi adına bir bedende canlandırmayı hayal edin. Veya boşuna zahmet etmeyin;Emrah Altuntecim’e bakmanız yeterli.Zevkle okuduğum kitaplarına bir yenisinin ilave olmasına çok sevindiğimi ve herkese şiddetle tavsiye ettiğimi belirtmek isterim.'

Sertaç Yelden/ Boston Bilişim ve İletişim İK Müdürü


“Emrah Altuntecim’i bir reklam ajansında tanıdım ve sonra sıkı bir takipçisi oldum."Satış Psikolojisi" isimli yeni kitabı ,umuyorum ki meraklılarına yine bir rehber, kılavuz olacak.” 

İrfan Yıldız/ T.C. Cumhurbaşkanlığı Fotoğraf  Sanatçısı


“Satılamayacak hiçbir şey yoktur, satılamayan vardır. Peki tam da bu noktada altın kurallar yeterli mi, en azından alış veriş tarihine yazılmış olanları? Satış Psikolojisi'nde bazen altın kurallar iş görmezler, işte o noktada kuralları bozmadan yeni bir anlayışı okumak üzeresiniz.”

Mustafa Sefa Güvenir/ Pazarlama ve Satış Yöneticisi&Editör ve Yazar


“Bazı insanların dili tatlıdır. Bazılarının gönlü güzel. Bazıları bilgili, bazıları ise samimidir. Bazıları bildiğini her platformda severek ve isteyerek paylaşır. Tüm bu güzelliklerin tamamı değerli dostum Emrah Altuntecim'de toplanmış.” 

Fırat Çakır/ Sporcu&Yazar ve Yaşam Koçu


““Satabilmek” hayati bir kavramdır. Satış varsa hayat var. Satış varsa hayatınızda “anlam” var. Satış varsa “siz” varsınız. Ötesi yok. İnsan psikolojisi artık satışın rengini, sürecini, kurgusunu, hacim ve boyutunu belirliyor. “Satış Psikolojisi” dendiğinde artık bu alanda marka bir isim var: “Emrah Altuntecim”. Renkli bir anlatım, akıcı bir üslup ve kesinlikle “okunası” bir kitap.”

Aydın Yıldız/ MindPark Danışmanlık, Marka Danışmanı


“Verdiği eğitimler, yazdığı kitaplar ile yıllardır hayatımıza ışık tutan Emrah Altuntecim, bir danışmandan öte artık Türkiye'de bir işletme gurusu haline gelmiştir.” 

Savlet Tigin/ Üst Düzey Yönetici


“Satış psikolojisini ve her türlü psikolojinin satışa dönüşmesini en iyi tanımlayan usta eğitmen ve yazar emrah Altuntecim hayatın ta kendisinden aldığı ilham ile konuşan konuştuğu zaman anlaştıran bir kaleme sahip. Bu yeni eseri satış psikolojisi kitabında daha önce görmediğiniz enfes tatları bizlere sunmaya devam ediyor.”             

Ahmet Seyyar/ 2014 Sama Brand Dubai Competition Satış Şampiyonu


“Emrah Altuntecim, liderlik, motivasyon, takım çalışmaları gibi konularda güveneceğim nadir eğitimcilerden!”

Neslihan Aksu/Medistate Hospital Pazarlama Müdürü


“Emrah Altuntecim bir motivasyon adamı. İçindeki pozitif enerjiyi dışarı aktarmakla kalmayıp, karşısındaki insanada pozitif enerji yükleyebilme yeteneğine sahip bir değer. Emrah hocam,iyi ki varsınız!”

Ufuk Fenerci/ Mağaza Satış Yöneticisi


“Emrah Altuntecim; Hayatta herşeyin, buna satış ve pazarlama da dahil, samimiyetle zirveye ulaştığını gösteren bir rol model, keşiflerini, birikimini cömertçe paylaşan özgür ruhlu usta..”

Ayşe Betül Karagöz/Bilgisayar Mühendisi


“Bana göre “Çılgın Türklerden” birisiniz Emrah bey hocam, her anlamda kendisini güzel yetiştirmiş, toplumda saygın bir yeri olan, genç yaşta güzel başarılara imza atmış, kişiliği, fikirleri yaptıkları ve yaşantısıyla güzel örnek bir insan ve aynı zamanda saygı duyduğum ve hayatımda iyi ki tanımışım diyebileceğim ender şahsiyetlerden birisiniz...”         

Halil Ekmekçi/İş Adamı


“Bir çok insanın hayatına dokunan onlara değer katan Emrah Altuntecim ile tanışmak onun bilgilerinden yararlanmak ve hayatıma renk katmasına tanık olmak çok güzel bir duygu.  İşte çıktığınız yolculukta karşılaşıp sizi olduğunuzdan daha iyi birine dönüştürecek insanlardan biridir Emrah Altuntecim. Zevkle okumanız dileği ile..”

Recep Çelik/Formulamedia Yöneticisi&Eğitimci ve Danışman


“Emrah Altuntecim, başarıları ve sıradışı yaşam biçimi ile kendisini tanıyan herkesin öykündüğü, organizasyon becerisi ve liderlik özelliği ile gruptan bir adım öne çıkarak sorumluluk alan, dostlarından her zaman haberdar olan vefalı bir dost, bir hoca… İyi ki varsın güzel insan…”

Ahmet Faik Oktay / Avukat


“Emrah Altuntecim, profesyonel bir iletişimci, tecrübesini işine aktardığı ve işini de aşk ile yaptığı için harika bir eğitmen. İşte bu "cevher" bizlere Satış Psikolojisini sunuyor. Size "Hocam" demekten gurur duyuyorum! İyi ki Sizi tanımışım, iyi ki hayatıma girmişsiniz..”

Hakan Sayar/ Sunsay Mühendislik A.Ş. Genel Müdürü&Yüksek Mühendis


“İnsanın kendine yaptığı uzun yolculukta zaman zaman durup hatırlaması gerekir; neredeyim, nereden geliyorum, nereye gidiyorum, nereye gitmeliyim, işte bu gibi anlarda Emrah Altuntecim şaşırtıcı tecrübeleri ve bilgeliği ile aradığınız yol göstericiniz olacaktır..”

Akın Saka/ ÜÇGE DRS Ar-ge Yöneticisi


için harika bir Eğitmen. İşte bu "cevher" ile
bizlere Satış Psikolojisini sunuyor.

"Pırlanta gibi bir kalp, pırlantadan daha değerlidir". Kalbinizi bizlerden ve Size ihtiyacı olan insanlardan esirgemeyin Hocam.

Size "Hocam" demekten gurur duyuyorum. "Zaferlerin en büyüğüne koşma" serüveninizde yolunuz açık ve daim olsun. İyi ki Sizi tanımışım, iyi ki hayatıma girmişsiniz....

 “Satıştaki engellerin büyük çoğunluğu psikolojiktir. Emrah Altuntecim bu engellerin nasıl aşılacağını, kendisine has üslubuyle ve ustalıkla kaleme almış.”

İsmail Karasu/Eğitimci&Yazar


"Önceki görevimde Emrah Altuntecim ile geçirdiğimiz iki günlük eğitimin sonunda tüm ekibimizin önce işe sonra hayata bakış açısı keskin bir şekilde değişti. Yaptığını sadece eğitim olarak algılamak haksızlık olur. Her şey için sonsuz teşekkürler!"

Efe Altınkut/ Akkol Grup Operasyon ve İş Geliştirme Müdürü


"Günümüz dünyası insani yanlarımızı çalarak bizi maddi varlığımızla baş başa bırakıyor. İç dünyasından rehberlik almayan insanın insani duyarlılıkları da kalmıyor. Ben, Emrah Altuntecim'i yaptığı eğitimlerde ve yazdığı kitaplarla izliyorum."

Candan Durucan/678 Aksesuar Mağazacılık Genel Müdürü


“Satış ve pazarlama becerileri, kişisel gelişim, kariyer koçluğu, kurumsal sosyal sorumluluk, kriz yönetimi ve iletişim gibi konularda çok güzel ve değerli eserler sunan sevgili Emrah Altuntecim kişiliği ve sosyal yapısı  ile de kitabi bir duruş sergilemektedir.Yeni çıkacak kitabı satış psikolojisinin de okuyucu ve uygulayıclara çok faydalı olmasını temenni ediyorum.”

Nevzat Erdağ/Konvoy Danışmanlık Genel Müdürü&Bağımsız Denetçi


“Kendimizi arayıp kurtardıktan sonra aşk yolunu da adım adım arşınladık kıymetli Emrah Hocam'ın kitapları ile. Şimdi daha farklı bir yolculuğa çıkıyoruz. İnsanların sosyal olarak sahip olduğu şeyleri psikolojik bir etüt ile birleştirip ''satış'' konusunu eğitim tadında kaleme aldığı bu eserle de ses getireceğine yürekten inanıyorum.”    

Yücel Muratoğlu/İş Adamı&Young CEO Club Başkanı


“Emrah Altuntecim, Kitapları ve üniversitelerdeki seminerleri ile binlerce gence ilham olmuş bir isim. Enerjisi ve çevresine de sağladığı bu motivasyon ile nice başarılı işler gerçekleştireceğine eminim.”

Emre Urfalı/ Manivela Akademi Kurucu ve Başkanı&Eğitimci


 


“Emrah Altuntecim’in bugüne kadar yazdığı kitaplar ile hayatına dokunduğu insanlara yeni kitabı Satış Psikolojisi ile bambaşka ufuklar ve imkanlar sunacağına eminim. Hayattan zevk almak ve enerji dolmak isteyenler Emrah Altuntecim'i takip etmeye devam etsinler!”

Selim Çavuş/ Personal Development Academy İstanbul Koordinatörü


"Satış eğitimleri ve seminerleri ile perakende sektörüne azımsanamayacak düzeyde katkı yapan Emrah Altuntecim, takipçilerine satış konusunda keskin bir bakış açısı sunuyor. Kendisi sektör ve sektörün profesyonelleri için büyük bir kazanım.” 

Ömer Nart/ Markacom Consultancy Kurucu ve Başkanı


“Satış Bölge Direktörü Metin Kurdeş'in Yorumu: "Sevgili dostum Emrah Altuntecim, Sahadaki tecrüben,eğitim sektöründeki liderliğin ve pozitif yaklaşımların insanlara umut ışığı oluyor. Yaptığın her işi en ince ayrıntısına kadar düşünüp sonucuna profesyonelce ulaşan insan ilişkileri çok kuvvetli bir insansın.Yeni kitabın ile bizleri düşündürecek,öğretecek ve her zaman ki gibi hissettireceksin..”

Metin Kurdeş/Perakande Satış Direktörü


"Hayata her zaman olumlu bakan ve tüm çevresine katkı sağlayarak daha güzel bir gelecek sağlamak için çalışmalar yapan Emrah Altuntecim benim için çok değerli ve pozitif bir çalışma arkadaşı olmuştur. Hayatıma girdiğinden beri olumlu enerjisi ve bilge kişiliği bana daima ışık tutmuştur.

Aslı Reman Elcheik/ Divarese Genel Müdür Yrd.


"Merak uyandırdığın kadar güven veren , samimiyetinle düşündüren ve akılda da kalıcı pratik bilgilerle bana ve ekibime ulaştığın için sana ve kitabın Satış Psikolojisi'ne teşekkür ederim.”

Birhan Bora Erdogan/Ersağ Kozmetik Satış Ekip Yöneticisi


“Emrah Altuntecim Satış Psikolojisi kitabında insan algısının satış dinamiklerini nasıl etkilediğini konuya derin tecrübelerini katarak açıklıyor. Şiddetle tavsiye ederim.”

Yrd.Doç.Dr.Dinçer Atlı/Yetenek Yönetimi  Kitabı Yazarı


"Pazarlama ve satış alanında mı çalışıyorsunuz ya da çalışmak istermisiniz? Emrah Altuntecim, sizlere satış ve pazarlamanın psikolojik arka planını göstererek performansınızı zirveye ulaştırmanız için değerli bir anahtar sunmaktadır."

Dr. Mehmet Yılmazata/ Türkiye Cumhuriyeti/Almanya&Berlin Hazine Müsteşarlığı Ekonomi Uzmanı


Emrah Altuntecim; İletişimci, eğitimci, yazar, yaşam koçu, gönül dostu.. Satış konusundaki bu kitabın, günümüzde bir çok değerli kitabın arasında hakettiği yeri kısa zamanda alacağını aynı zamanda da düşüncenin eyleme nasıl hızlı bir şekilde dönüştüğünü bu projede göreceğimizi düşünüyorum. 

Ali Berat Sınırdere/ İç Mimar


“Emrah Altuntecim’i tanıdığım günden itibaren ailem ve arkadaşlarımın bana yönelttiği soru "Sana ne oldu?" oldu. Sorularını duymaya başladığım zaman içimde ayrı bir heyecan oluştu. Emrah Hoca’mın vermiş eğitimler ve tavsiyeleri harfi harfine uyguladım ve bunun meyvelerini toplamaya başladım. Hayat denilen yolda emin adımlarla ilerlerken çoban yıldızı misali yoluma ışık kattığı için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.”

Tunca Doğuş Kıranlı/ Satış Yöneticisi, M&T Displays Grafik Tasarımcısı


"Emrah Hoca tanıştığımız günden beri başta bana ve etrafındaki herkese rehber olmuştur. Bazen bir öğretmen, bazen bir arkadaş, bazen bir eğitmen, bazen bir abidir O ve her geçen gün insanların kalbindeki yeri çoğalmaktadır. Her alanda bilgisi görkemli eğitimleriyle adeta insanları öğrenmeye ve öğretmeye teşvik ediyor. Hayatımıza girdiği için kendisine tekrar teşekkür ederim.”

Eren Holding Marka&Görsel Sunum Yöneticisi Muhammet Mustafa Sırma


"Emrah Altuntecim yaşama dair sahip olduğu bütünsel ve bilgelik dolu deneyim ve birikimleri ve satış konusundaki kitabıyla çok hızlı değişen günümüz dünyasında bu gelişmeleri vizyoner bir bakış açısıyla değerlendirerek etkin ve uygulanabilir çözümler sunuyor.”

Kemal Yaşar Şahin/AGENA Gelişim ve Danışmanlık Merkezi-Bireysel Gelişim Koçu&Eğitmen


““Satış Psikolojisi”, satışın tekniklerden, analizlerden ibaret olmadığını gösteren bir eser. Okuduğunuz bütün satış kitaplarını düşünün, gereksiz yerlerini çıkarın, geriye bu kitap kalır!”

 

Hakan Turgut/ Parasal Zeka Kitabı Yazarı&Yönetim Danışmanı


"Emrah Altuntecim, satışın inceliklerini anlatırken, ikna kabiliyetini de ortaya koyuyor.Kullandığı dilin keyfine bu yeni kitabını okurken varıp, hiç farkında olmadan "satışçı" olacaksınız!

Duygu Eren/ DP Danışmanlık Yöneticisi


"Değer katmayı misyon edinmiş bir usta bir yürek... Emrah Altuntecim Hocamın her eseri bu misyonu daha da perçinliyor. Satış Psikolojisi ve Algı kavramlarının bütünsel bir bilgelik yaklaşımıyla harmanlanmış bir başka yansımasını merak ediyorsanız Satış Psikolojisi'ni şiddetle tavsiye ediyorum."

Esma Baghaki/ Kalite Koordinatörü


“Kişisel gelişim konularında bir çok çalışmaya imza atan Altuntecim’in bu kitabını da bir solukta okuyacağınıza ve bu çalışmanın size çok şey katacağına eminim!”

Pelin Süleymaniyelioğlu/Medya ve İletişim Danışmanı


 “Emrah Altuntecim ile bir eğitim programında birlikte eğitim verme imkanı buldum ve katılımcılar ile süratle iletişim kurma yeteneğine şahit oldum.Bu oldukça proaktif bir sunumdu. Nitekim, çok sayıdaki katılımcılar tatmin edici bir şekilde bilgileri hem entellektüel olarak hem de eğlenceli bir şekilde alıyorlardı. Emrah Altuntecim’i çalışma gücüne pozitif güç katmak isteyen tüm şirketlere bir eğitimici olarak tavsiye ederim.”


Alper Rozanes/Altron Yönetim Direktörü&Sunum Ofisi Şirketi Kurucusu


“Özellik ayrıntılarda gizlidir. Emrah Altuntecim ayrıntılara önem veren bir kişi. O, ayrıntıları bilgi ve becerisiyle yoğurup hayata “bir de bu açıdan bakmalıyım” demenize imkan sağlayan bir eğitimci.”                                       

Selen Erdöndü Karakoç/Kariyer.net Etkinlik Bölümü Yöneticisi


Satış Psikolojisi

Fotoğraf: Georgie Uris